Regulamin zakupów w sklepie HORSETEAM

Regulamin określa zasady zawierania umów sprzedaży towarów przez sklep HORSETEAM, określa prawa i obowiązkisklepu Horseteam, zasady płatności, zwrotów, reklamacji. 

1.

Sklep internetowy Horseteam prowadzi sprzedaż detaliczną i hurtową za pośrednictwem sieci Internet i mieści się pod adresem www.horseteam.eu

2. 

Zamówienia można składać poprzez formularz zamówieniowy, jak również telefonicznie.

3. 

Sklep Horseteam nie wymaga dodatkowego potwierdzenia mailowego złożonego zamówienia. W przypadku wątpliwości pracownik sklepu ma prawo potwierdzić zamówienie mailowo lub telefonicznie. Jeżeli nastąpi brak odpowiedzi w ciągu 3 dni od złożenia zamówienia, sklep ma prawo zamówienie anulować. 

4. 

Sklep Horseteam zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości.

5.

Wszystkie produkty oferowane w sklepie są wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

6.

Wszystkie ceny podane na stronach internetowych wyrażone są w złotych polskich i są cenami brutto (zawierają podatek VAT). 

7.

W przypadku ewentualnej zmiany cen produktów, niezwłocznie zobowiązujemy się do poinformowania o tym klienta. W razie braku akceptacji nowej ceny zamówienie na określony produkt nie będzie realizowane.

8.

Zamówiony towar dostarczamy za pomocą firm kurierskich, za pośrednictwem Poczty Polskiej na wskazany w formularzu adres. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy określonymi w cenniku wysyłek. Sklep zastrzega sobie prawo zmian cen przesyłek.

9. 

Płatność za zamówiony towar można dokonać za pomocą przelewu bankowego lub przy odbiorze przesyłki bezpośrednio do rąk doręczyciela.

10.

Przy każdym towarze podany jest czas realizacji zamówienia. Jest to czas, który potrzebujemy, aby skompletować zamówione towary i zrealizować wysyłkę. W przypadku, gdy czas realizacji byłby dłuższy niż podany na naszych stronach, kontaktujemy się z kupującym, aby potwierdzić realizację zamówienia, uzgodnić propozycję terminu lub anulować zamówienie.

W przypadku płatności przelewem powyższy termin wydłuża się o czas realizacji przelewu.

Przesyłki są dostarczane Pocztą Polską zazwyczaj w ciągu 2-5 dni. Firma kurierska dostarcza przesyłki w ciągu 1-2 dni roboczych po wysyłce z naszego magazynu. Nie odpowiadamy za opóźnienia w dostawie przesyłek przez Pocztę Polską i firmy kurierskie.

11.

Sklep zastrzega sobie prawo do wycofania ze sprzedaży niektórych produktów, znajdujących się na stronach sklepu.

12.

Zamówienie zostanie zrealizowane, gdy wszystkie zamówione produkty będą znajdowały się w magazynie. W przypadku, gdy towar nie jest dostępny w magazynie, czas może się wydłużyć. Klient jest informowany na bieżąco o stanie zamówienia i przybliżonym czasie realizacji. 

W przypadku ewentualnej zmiany cen produktów, niezwłocznie 

zobowiązujemy się do poinformowania o tym klienta. W razie braku akceptacji nowej ceny zamówienie na określony produkt 

nie będzie realizowane. 

Sklep zastrzega sobie prawo do wycofania ze sprzedaży niektórych 

produktów, znajdujących się na stronach sklepu.

13. 

Konsument w UE, kupując produkty i usługi, chroniony jest przepisami prawa, wg minimalnych standardów Dyrektywy 1999/44/WE dotyczącej sprzedaży towarów konsumpcyjnych i związanych z tym gwarancji.

Niezgodność towaru z umową: minimalny okres odpowiedzialności przedsiębiorcy wynosi w przypadku towarów dwa lata. W tym okresie konsument ma prawo do przywrócenia zgodności towaru z umową. Konsument może żądać wolnej od opłat naprawy lub wymiany towaru. Jeżeli  naprawa lub wymiana towaru jest niemożliwa lub utrudniona (koszty, czas oczekiwania) to konsument może żądać odstąpienia od umowy lub obniżenia ceny towaru.

Zwrot towaru odebranego osobiście: konsumenci nie mają prawa do zwrotu towarów. Jeśli towar nie jest wadliwy, konsument nie ma prawa,  w świetle przepisów, do jego wymiany lub zwrotu pieniędzy. Wymiana towaru zależy od dobrej woli sprzedawcy. Konsument powinien pytać o taką możliwość podczas dokonywania zakupu.

Zwrot towaru zakupionego przez internet: W przypadku zakupu towaru przez internet na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, klient ma prawo do zwrotu towaru bez podania jakiejkolwiek przyczyny w okresie do 10 dni od otrzymania towaru, a w przypadku kiedy sprzedawca nie poinformował o tym prawie to czas jego obowiązywania wydłuża się nawet do 3 miesięcy.
Wysyłając towar do sprzedawcy należy dołączyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy. W tej sytuacji koszty zwrotu towaru ponosi klient. 

14.

Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu horseteam.pl nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki. 

15. 

Faktury wystawiane są na życzenie klienta zgodnie z danymi podanymi przed wysyłką zamówienia. W innym wypadku wystawiany jest paragon fiskalny.

16. 

Regulamin określa zasady zakupów w sklepie HORSETEAM. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.